Let's talk - Mluvme o autismu

Příběhy

Co obnáší péče o dítě s autismem? Co řeší rodiče takových dětí? Příběhy rodin, které pečují o autistické dítě, jsou zde pro vás. Inspirace, podpora, porozumění! Věříme, že těm z vás, kteří o autismu ještě mnoho nevíte, pomůžou pochopit co tyto rodiny řeší a proč je Nadační fond AutTalk tady. Věříme, že těm z vás , kteří máte podobný příběh dodají sílu. Napište nám i váš příběh a přidejte se tak k týmu AutTalk.

Zveřejněné příběhy rodin vyjadřují subjektivní pohled na problematiku autismu, resp. poruchu autistického spektra, přičemž nemusí zcela korespondovat s přesvědčeními a názory nadačního fondu.

Diskusní a informační fórum AutTalk

Jsem táta dnes už devítiletého Radovana. Jako spousta dalších rodičů jsem prošel dlouhým hledáním odpovědí, terapie, školy, rehabilitace, hlídání, asistence, léku… Přál bych si, aby tenkrát bylo na mé cestě více orientačních značek, a tak když jsme přemýšleli, jak by mohl náš fond rodičům opravdu prakticky pomoci, bylo jasné, že na stránkách fondu vytvoříme prostor pro sdílení kontaktů a zkušeností pro rodiče, kteří (možná) mají doma autistu, ale i pro nejrůznější odborníky, podpůrné organizace a rodičovské spolky, potenciální dobrovolníky...

Na stránce se můžete orientovat podle jednotlivých témat, místa nebo zkusit textové vyhledávání. Budeme moc rádi, když bude sdílet svoje kontakty a zkušenosti s dalšími rodiči a zkrátíte jim tak cestu k odpovědím, které jim pomohou v nové situaci. Budeme také vděční za vaší zpětnou vazbu na info@auttalk.cz. Pocit bezpečí a jistoty je důležitý nejen pro autisty ale i pro jejich rodiče, a tak je prostor přístupný jen registrovaným uživatelům.

Registrace vám zabere pár minut a je samozřejmě zdarma.

Srdečně Jan Sokol

Zakladatelé fondu

Zakladatele

Nadační fond AutTalk

Vlastní příběh, tak jednoduchý a obyčejný důvod nás přiměl k tomu, abychom založili nadační fond. Naším symbolem je modré srdce, protože téma je pro nás jednoduše srdeční záležitost. Modrá barva je symbolem autismu, a proto je i naše srdce modré. Nadační fond AutTalk vznikl s láskou, vírou ve spolupráci a s odhodláním zlepšovat možnosti dětí s PAS a jejich rodin.

Náš tým jste vy! Vy všichni, kteří stejně jako my máte osobní zkušenost s poruchou autistického spektra. Vy všichni, kteří máte pocit, že chcete sdílet své zkušenosti a přispívat k tomu, aby se věci hýbaly správným směrem. Ozvěte se nám!

Více informací

Kontakt


Nadační fond AutTalk
Korunní 2569/108
101 00, Praha 10 Vinohrady
IČ: 044 15 957
Tel.: +420 603 711 170
Mail: info@auttalk.cz

BU: 333124124 / 2010