Hledám pomoc - Setkávání

Úvod  >   Hledám pomoc  >   Hledám pomoc - Setkávání

Setkávání rodičů

Někdy může pomoci jen to, že někdo chápe vaší situaci, protože se příliš neliší od té jeho. Připravujeme pro vás pravidelná setkávání podpůrných rodičovských skupin i neformální setkání s přednáškami a diskuzemi.

Rodičovská setkání

Nejméně dvakrát za rok se snažíme uspořádat setkání rodičů se zajímavým programem. Způsob přihlášení je vždy uveden v pozvánce na setkání, kterou zveřejňuje v sekci Aktualit a našem FB a Instagramu.

Podpůrné rodičovské skupiny

Setkání jsou určena pro maminky a tatínky, účast obou rodičů (pokud je to jen trochu možné) vřele doporučujeme. Setkávání podpůrné rodičovské skupiny v Praze vede zkušená terapeutka a začínají vždy v říjnu a v uzavřené skupině probíhají až do května následujícího roku každou druhou sobotu v měsíci od 10 do 13 hodin. V případě nutnosti zajistíme hlídání v místě setkání. Účast ve skupině a případné související hlídání dětí jsou při splnění určitých jednoduchých podmínek díky podpoře našich dárců zdarma.

Současně podporujeme rodičovské skupiny v různých formách na několika dalších místech v ČR, v Praze (http://www.autismusjakodar.cz/setkani.html), Chouzovech u Plzně (https://ulitanastatku.webnode.cz/), Hlučíně (http://spolekjonas.cz/) a Olomouci (http://www.jan-olomouc.cz/). Chcete vědět víc? Máte zájem o podporu vaší skupiny rodičů? Kontaktujte nás na info@auttalk.cz.

Setkávání organizací, které se věnují autismu

V komunitě, které se autismus osobně dotýká, panují ostré debaty o tom, kdo je a kdo není opravdu autista, kdo je na tom lépe a kdo hůře, kdo to má snadné a kdo opravdu trpí, kdo si zaslouží pomoc a kdo na autismu vydělává a tak dále. Došli jsme k závěru, že neustálé vymezování se je vyčerpávající a nikomu k ničemu nepomáhá. Naopak věříme, že neexistuje jedna jediná správná cesta pro všechny a jsme přesvědčeni, že každý z nás, rodiče, autisti i zástupci organizací, dělá v každé situaci to nejlepší, co umí, s informacemi, které má v danou chvíli k dispozici. Věříme, že setkáváním, sdílením zkušeností a respektující debatou můžeme nacházet cesty, po kterých můžeme jít společně, společnými silami můžeme dosáhnout víc než každý zvlášť.

Proto se snažíme alespoň dvakrát za rok zorganizovat setkání organizací, které chtějí uvažovat o možnostech spolupráce. Věříme, že vzájemný respekt, ohleduplnost a empatie může zlepšit situaci a postavení celé komunity a přinést více radosti do života autistických organizací, rodičů i samotných autistů.

Individuální podpora

Individuální podporu nabízíme především rodičům, kteří jsou členy naší podpůrné rodičovské skupiny. V případě volné kapacity i dalším rodičům.

Podporu poskytuje naše terapeutka Gabriela Böhmová. Gabriela vystudovala sociální práci a absolvovala pětiletý sebezkušenostní výcvik ve skupinové psychoterapii SUR. O její profesní kariéře a aktivitách se dozvíte více na jejím webu. Na Gabrielu se můžete obrátit pokud:

  • Se vaše dítě chová jinak než ostatní děti a vy trpíte reakcemi okolí?
  • Máte pocit, že na vině jste vy?
  • Anebo celý svět?
  • Čekáte na diagnózu svého dítěte nebo váháte, jestli o ní požádat?

Gabrielu můžete kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře, nebo osobně v rámci rodičovských skupin. Za určitých podmínek můžou být poplatky za tyto konzultace hrazeny našim fondem.

Zakladatelé fondu

Zakladatele

Nadační fond AutTalk

Vlastní příběh, tak jednoduchý a obyčejný důvod nás přiměl k tomu, abychom založili nadační fond. Naším symbolem je modré srdce, protože téma je pro nás jednoduše srdeční záležitost. Modrá barva je symbolem autismu, a proto je i naše srdce modré. Nadační fond AutTalk vznikl s láskou, vírou ve spolupráci a s odhodláním zlepšovat možnosti dětí s PAS a jejich rodin.

Náš tým jste vy! Vy všichni, kteří stejně jako my máte osobní zkušenost s poruchou autistického spektra. Vy všichni, kteří máte pocit, že chcete sdílet své zkušenosti a přispívat k tomu, aby se věci hýbaly správným směrem. Ozvěte se nám!

Více Informací

Kontakt


Nadační fond AutTalk
Kateřiny Sokolové
Korunní 2569/108
101 00, Praha 10 Vinohrady
IČ: 044 15 957
Tel.: +420 606 587 093
Mail: info@auttalk.cz

BU: 333124124 / 2010